У Херсонському університеті з’явився зал-трансформер

У місті комунальні книгозбірні ліквідують заради економії бюджетних коштів.

А от у Херсонському державному університеті впевнені, що така економія стане болісним ударом для дітей та молоді, яких позбавляють можливості здобувати знання й інтелектуально розвиватися. І в недалекій перспективі це призведе до відчутних втрат людського капіталу — освічених та грамотних фахівців.

Тому в ХДУ власну наукову бібліотеку не тільки не скорочують, а й вкладають зароблені кошти в її модернізацію відповідно до світових стандартів. Днями тут урочисто відкрили цілком особливий зал-трансформер, завдяки якому бібліотека перетворилася на універсальний заклад для спільної роботи над різноманітними проектами, «мозкових штурмів», проведення зустрічей та семінарів (у тому числі міжнародних). І навіть для відпочинку у м’яких фотелях біля вогню стилізованого каміну (на знімку).

— Сьогодні я б назвав наш університет корпорацією з обслуговування освітнього процесу. Потреби студентів — у пріоритеті, а оскільки робота в бібліотеці для них важлива, ми не пошкодували мільйона гривень, щоб перетворити книгозбірню на дещо зовсім нове. До того тут стояли старі обшарпані меблі, а під дерев’яною підлогою миші бігали. Тепер у колишньому читальному залі й нові меблі є, і ноутбук, і безплатний Wi-Fi, екран та проектор — можна фільми демонструвати й відеоконференції організовувати, — задоволений ректор Херсонського державного університету професор Олександр Співаковський.

Директор наукової бібліотеки ХДУ Нателла Арустамова наголошує: із відкриттям залу-трансформера книгозбірня стане для студентів та викладачів ще привабливішою. Хоча й зараз на нестачу відвідувачів вона не скаржиться: щодня тут працюють понад півтори сотні юнаків і дівчат, а всього читачів у неї майже сім тисяч. До їхніх послуг — півмільйона книжок і журналів, з яких чотири тисячі є рідкісними та цінними виданнями, надрукованими сто-двісті років тому українською, англійською, німецькою, французькою та російською мовами.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ. Голос УКРАЇНИ

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: