У медиків питання до херсонських стоків

Директор КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я», доктор медичних наук Юрій Ромаскевич знову у соцмережах підіймає питання очищення та дезінфекції стічних вод у Херсоні — у зв’язку з загрозою короновірусу. У світі є нові данні щодо поширення хвороби.

Річ у тім, що епідеміологи, біологи, інженери і комунальники з США шукатимуть вірус SARS-CoV-2, що провокує хворобу COVID-19, в людських фекаліях, що має на увазі дослідження каналізаційних мереж. Раніше вчені підтвердили, що коронавірус може поширюватися через каналізацію, тому тепер необхідно з’ясувати, наскільки серйозною може бути ця загроза.

«Ми збираємо дані про стічні води, щоб зрозуміти, як каналізація допомагає вірусу розповсюджуватися. Підсумком проєкту Biobot повинна стати динамічна карта, за допомогою якої ми зможемо отримувати більш повну інформацію про епідемію», — розповідають автори ініціативи.

Дослідники відзначають, що у них поки немає доказів серйозності нової загрози. Тобто, збудник короновирусной інфекції дійсно може поширюватися в каналізаційних мережах, але навряд чи такий спосіб поширення вірусу є настільки небезпечним, якщо порівнювати його зі звичайною повітряно-крапельною або контактною передачею.Але час покаже, бо вчені не виключають і цієї загрози.

У Херсоні ж директор водоканалу Михайло Чемерис у соцмережі вкотре підкреслює, що такої дезінфекції не буде, а вода та стоки загрози мешканцям не становить. Чемерис пропонує херсонцям пити воду з під кранів, економити туалетну бумагу та митися частіше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: