У справі про скандальний «чорногорський пісок» в Херсоні триває експертиза

У справі про скандальний так званий чорногорський пісок, що був завезений у Херсон у 2019 році, проводиться судова інженерно-екологічна експертиза, також в Україну надійшли матеріали з Чорногорії, що наразі аналізуються.

Про це на прес-конференції 19 лютого розповів керівник Херсонської обласної прокуратури Володимир Калюга, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«За дослідженнями, що були проведені ще на початковому етапі розслідування, він (так званий чорногорський пісок — ред.) був визначений як 2 -го класу небезпеки… Зараз проводиться відповідна судова інженерно-екологічна експертиза, проводиться фахівцями Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. У цьому провадженні було оголошено підозру ще навесні цього року керівнику однієї з київських фірм, яка завозила цей пісок, з використанням, на нашу думку, підроблених документів. Потім зупинялося розслідування у зв’язку з тим, що виконувалося доручення міжнародне відповідними правоохоронними органами Чорногорії. Наразі воно вже виконано, надійшло до України, переклад його відбувся, зараз аналізуються ці матеріали, які надійшли,» — зазначив керівник облпрокуратури.

За його словами, експертиза затяглася – вона раніше проводилася близько пів року в Одеському науково-дослідному інституті судової експертизи, проте там звільнився фахівець і експертиза не була виконана. Як зазначив Калюга, експертизу наразі обіцяють закінчити протягом місяця-двох.

Як повідомляв Укрінформ, у середині грудня 2019 року у порт Херсона прибув вантаж піску з Чорногорії, який мали захоронити на місцевому сміттєзвалищі. У соцмережах був оприлюднений «гарантійний лист», начебто підписаний міським головою з приводу ввезення відходів.

Тодішній голова Державної митної служби України (Нової митниці) Максим Нефьодов повідомив, що пісок – це насправді відходи піскоструминної обробки кораблів з верфі, яка закривається, і це — небезпечні відходи, а подані документи — підроблені.

За даними досліджень Інституту охорони ґрунтів, «чорногорський пісок» — це відходи, які мають ІІ клас небезпеки і потребують затарювання. Їх ввезення та захоронення на території України заборонено.

Слідче управління ГУ Нацполіції в області заявило, що розслідує чотири кримінальні провадження у цьому зв’язку. Вантаж не був розмитнений, на нього накладено арешт, тож будь-які операції проводити з ним заборонено. Повідомлено про підозру одному з фігурантів.

Як повідомили на початку грудня 2020 року в Херсонській ОДА, концесіонер вимагає від держави вивезти з території Херсонського морського порту так званий чорногорський пісок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: