У Таврійську підвищать тарифи на водопостачання та вивіз побутових відходів

Підвищення тарифів на водопостачання та вивіз твердих побутових відходів, продовження заходів карантинних обмежень на території Таврійської територіальної громади, яка перебуває в червоній зоні, розробка технічної документації для відведення земельних ділянок під водонапірними баштами в старостинських округах розглядалися під час розширеної наради, яку сьогодні, 28 січня, провів заступник міського голови Олександр Павлюк з підпорядкованими йому комунальними службами та відділами виконкому.

Про це повідомляє Таврійська міська рада.

Директори «Таврійського водоканалу» Віктор Пономаренко та «Комунального сервісу» Галина Волянюк доповіли, що в газеті «Нова Каховка» вже опубліковано повідомлення про намір їх підприємств підвищити тарифи.

В зв’язку з підвищенням заробітної плати, вартості електроенергії та запчастин, діючі тарифи давно не відповідають затратам підприємств. Тільки від подорожчання електроенергії водоканал має збитки 273 тис. грн. Якщо в діючому тарифі на водопостачання закладено вартість 2,92 грн за 1 кВт/год, то наразі водоканал сплачує електроенергію по 3,62 грн. Це без урахування плати за розподіл електроенергії. Так, в січні підприємство передплатило розподіл по 1,23 грн. за кВт/год, тоді як до цього платило по 0,93 грн. Суттєво зросла плата за хлорування та аналіз якості води, що також призвело до 55 тис. грн збитків.

Наразі розпочалось громадське обговорення підвищення тарифних планів:

– до 13,2 грн. за куб. м води в Таврійську, Плодовому та Чорнянці;

– до 10,56 грн. за куб. м води в Кам’янці та Новокам’янці;

– до 38 грн. з чоловіка за вивіз побутових відходів для багатоквартирних будинків;

– до 39 грн. з чоловіка за вивіз побутових відходів для приватного сектору.

Після обговорення тарифи будуть затверджувати на засіданні виконавчого комітету міської ради.

У Чорнянці, де населення заборгувало за водопостачання 173 тис. грн, працівники сільського комунального підприємства протягом тижня обходять боржників, щоб ті заплатили за воду. За словами керівника підприємства Андрія Кучеренко, в роботі з боржниками задіяні всі робітники. Але результатів поки що не має. Взимку населення без роботи, але навесні, коли розпочнуться польові роботи, боржники обіцяють розрахуватися.

Таврійські вісті

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: