У Великій Лепетисі на Херсонщині майже повністю ліквідували наслідки буревію (відео)

У Великій Лепетисі на Херсонщині 20 травня відремонтували ще дві покрівлі будинків, які були зруйновані під час буревію, у неділю 16 травня. Одну — ще відновлюють. Загалом негода пошкодила дахи 82 будинків. Суспільне дізнавалось як ліквідовували наслідки буревію та скільки це коштувало.

Частину будинків люди відновили власними силами, говорить Великолепетиський селищний голова Максим Колокот. Їх можна розрізнити за кольорами — дахи вкриті клаптиками нового шиферу.

У Великій Лепетисі на Херсонщині майже повністю ліквідували наслідки буревіюСуспільне Херсон

«Ми з громадою почали розмовляти, що ви купуєте шифер, у кого є кошти, а ми компенсуємо. Вчора була проведена позачергова сесія – 280 тисяч ми виділили кошти і тепер по факту будемо компенсувати», — каже Колокот.

Тим, у кого не було грошей одразу купити матеріали для відновлення будинків, допомогли місцеві аграрії. Вони закупили будівельні матеріали та дали людей, які виконують ремонтні роботи. У Валерія Чугуненка впав фронтон і знесло шифер. Зараз тут ремонтують фермери та працівники селищної ради. Говорять – у людей горе, тому слід допомогти. Працюють щодня.

Іванна Рачкович власними силами відновила пошкоджений дах. Вітер зруйнував і сарай.

«Сарай, стіна повністю завалилася, були тут поросята, зараз віддала у село. Все завалилося. У мене був шифер, сороковка були дошки, 3-метровим шифером збоку було накрито. Я жодної дошки не знайшла. Зникло все», — каже Іванна Рачкович.

Валентина Васильченко розповідає, вітер пошкодив і дах, і сарай, і повністю виламав ворота. Поставити нові допомогли онуки. Тамара Осман зізнається, грошей, щоб відновити дах у будинку та у літній кухні в неї немає, вона мати-одиначка. Їй допомагають місцеві та люди з інших міст.

«Спонсори, і з Києва волонтер Побийвовк все доставив нам для кухні – шифер, дошки, цвяхи. Ще докупляти будуть», — говорить Тамара.

У Великій Лепетисі на Херсонщині майже повністю ліквідували наслідки буревіюСуспільне Херсон

Самотній пенсіонерці Лідії Годованець також допомогли у селищній раді та місцевий фермер. Говорить — вдячна, адже сама б не впоралася. Зараз вже повністю відновили фронтон. У ніч негоди була вдома, згадує, як злякалась гуркоту.

«Вискакую на веранду, а тут шифер падає, темнота і вітер дує, дерева валяються і шифер падає. Я злякалася, упала на диван і сиджу. Вранці в мене повний двір шиферу трощеного. Шифер у мене попадав і на сарай, сарай побив», — розказала Лідія Годованець.

У Великій Лепетисі на Херсонщині майже повністю ліквідували наслідки буревіюСуспільне Херсон

Цей будинок залишився повністю без даху. Його власниця говорить – довелося найняти бригаду, на будівельні матеріали потрібно щонайменше 150 тисяч гривень. Місцеві жителі зізнаються, на їх пам`яті такий руйнувань через негоду не було.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: