Україна потрібна лише одному нардепу — Івану Шинкаренку

Серед усіх народних депутатів лише члену комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, Івану Шинкаренку не на словах, а на діях дійсно потрібна Україна. Він це вже продемонстрував на прикладі боротьби за права українських моряків, виступивши проти корупційного здирництва в галузі дипломування моряків, подав законопроєкт № 3944.

Як повідомляє депутатка Одеської міськради Ольга Квасніцька, цього разу він став на захист друкарні Юхима Фесенка, в якій у 1918 році була надрукована для всієї країни перша національна валюта незалежної України – карбованці. Це було за часів Української народної республіки (УНР). Крім того, у цьому приміщенні ще наприкінці 19-го століття українською мовою друкувались твори Тараса Шевченка, Івана Нечуй-Левицького, Пантелеймона Куліша.

Впродовж року, разом з небайдужими одеситами, Ольга Квасніцька намагалася зупинити руйнацію знакових для Одеси будівель суто правовим цивілізованим шляхом, але всі звернення до органів виконавчої влади, судової влади з різними позовними вимогами не знаходили підтримки.

Активісти викрили фальсифікацію у прийнятті рішення щодо невнесення об’єктів до Реєстру нерухомих пам’яток та зробили все, щоб об’єкти були взяті під охорону держави. Однак, проблема так і не стала предметом розгляду ні в Міністерстві культури та інформаційної політики України, ні в Департаменті культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.

Депутатський запит на сесії Одеської міської ради на ім’я голови Одеської обласної державної адміністрації, Одеського міського голови, Начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо негайного зупинення демонтажу та збереження пам’яток не знайшов підтримки депутатського корпусу Одеської міськради. Також проігнорували ситуацію в прокуратурі, і в РНБО.

На сьогодні, демонтаж знакових історичних будівель майже завершився. Крик відчаю Ольги Квасніцької почув лише народний депутат Іван Шинкаренко, який пообіцяв включитися в процес зупинки знищення української історії.

Народний депутат Шинкаренко пообіцяв підняти питання про негайне припинення руйнації друкарні Фесенка та ілюзіону «Великий Рішельєвський театр» перед керівництвом партії та парламентської фракції «Слуга народу» в Трускавці, під час їх виїзного засідання.

«Про реакцію моїх колег я буду ПУБЛІЧНО інформувати вас в режимі онлайн, а вас прошу оперативно передавати мою інформацію одеситам!», — звернувся Іван Шинкаренко до Ольги Квасніцької у facebook.

2 жовтня з Трускавця Іван Анатолійович зателефонував Ользі Квасніцькій і повідомив, що прямо зараз спілкується з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченко, а також Міністром юстиції України Денисом Малюською.

«Іван Анатолійович попросив мене підказати, що йому потрібно зараз сказати панам міністрам. Я сказала Івану Анатолійовичу, що Міністр культури Ткаченко не виконав свою обіцянку, дану під час засідання фракції «Слуга народу» Одеської міської ради 25 серпня цього року: а саме, він не проінформував Президента України Володимира Зеленського про проблему із незаконним демонтажем типографії Фесенка та театру «Ришельє».

Я також пояснила, що дня припинення руйнації наших будівель зараз потрібні термінові дії Голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, який поки що не хоче рятувати наше національне надбання. Але він буде змушений це зробити, якщо відповідну вказівку йому дасть Президент України», — написала Ольга Квасніцька у facebook.

За кілька годин Іван Шинкаренко повідомив депутатці Квасніцькій, що він разом з міністром культури Олександром Ткаченком зателефонували голові Одеської облдержадміністрації Сергію Гриневецькому та акцентували увагу га тому, що потрібно швидко вирішити проблему та зупинити руйнацію будівель типографії Фесенка та Рішельєвського театру в Одесі.

Очільник ОГА запевнив, що у понеділок він викликає юристів, разом з якими подумає, як це питання вирішити.

Також Іван Шинкаренко повідомив, що питання донесено до Офісу Президента України.

Довідка.

У Одесі руйнують будівлі – символи незалежності України. Зокрема, друкарня Юхима Фесенко, в якій вперше в Одесі ще наприкінці 19-го століття українською мовою друкувались твори Тараса Шевченка, Івана Нечуй-Левицького, Пантелеймона Куліша. Це будівля, в якій у 1918 році була надрукована для всієї країни перша національна валюта незалежної України – карбованці. Це було за часів Української народної республіки (УНР). Від друкарні залишилась тільки частина першого поверху.

Також завершують демонтаж ілюзіону «Великий Рішельєвський театр», (раніше ім.Володимира Короленка), будівля якого — один з небагатьох представників стилю модерн, що залишились в Одесі.

Детальна інформація про хід боротьби, зроблені кроки, посилання на зібрану документацію викладено тут: https://www.facebook.com/o.kvasnitska/posts/1539080923103362

Лінк 1 на відео руйнування в youtube: https://youtu.be/xYJogxpdkEw

Лінк 2 на google-докс з текстом з описом ситуації: https://docs.google.com/document/d/1f6DRVQrEbX6TlIr1owph3fWn5lEjm0fe/edit?usp=sharing&ouid=106372510435540090748&rtpof=true&sd=true

Лінк 3 на google-докс з архівом документів: https://drive.google.com/drive/folders/1TOcWh-hNTWcY_iglABtF7A9zZdQj4B9B

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: