В Херсоні дають здачу російськими монетами

У звичайних магазинах та громадському транспорті Херсона можна отримати здачу…іноземною валютою.
Споживачі дедалі частіше відмічають випадки, коли в обмін на купюру великого номіналу замість монети в одну українську гривню їм видають п’ятикопійчану російську монету.

Адже зазвичай цифри на тих монетах у поспіху ніколи не розглядають, визначаючись із ними на око. А оскільки монета з РФ за розміром і кольором відповідає металевій гривні нового зразка, їх легко сплутати (дивись фото). Що й відбувається. Обман виявляють тільки пізніше – якщо виявляють узагалі.

Цього непотрібного їм дріб’язку заробітчани з РФ навезли досхочу. І таким чином його позбавляються, ще й із прибутком для себе. Хоча для тих, хто виявляє такі неочікувані сюрпризи у своїх гаманцях, вони – чистісінький збиток.

По-перше, у жодній «валютці» жодні монети для обміну не приймають. По-друге, якби й приймали за визначеним курсом, російська валюта настільки дешева, що тамтешні п’ять копійок за ціною трохи більше нашої однієї. А такі номінали у грошовій системі України тепер просто не в обігу.

Тож монета з РФ на здачу у херсонській маршрутці або залишається в домашній нумізматичній колекції (якщо така є). Або ж її числі з нашими намагаються так само крадькома підсунути продавцю чи водію для розрахунку за товар або поїздку. Так і «тиняються» російські копійки у вітчизняному обігу.

Джерело

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: