В ОТГ на Херсонщині проблеми з фінансуванням соціальних проектів

В об’єднаних територіальних громадах на Херсонщині, надто новостворених, сутужно з бюджетними грішми на соціальні та інфраструктурні проекти.

Та як полегшити тягар фінансової кризи, тамтешнім радам підказали податківці. Фахівці Головного управління ДПС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі з’ясували, що у власності мешканців краю — понад півмільйона земельних ділянок сільгосппризначення. І з них площа 118 тисяч наділів перевищує два гектари. Отриманими від їх використання доходами у вигляді податків господарі з громадами не діляться, а мали б. За найскромнішими підрахунками, каже виконувач обов’язків начальника Головного управління ДПС Ігор Клим, їх оподаткування додало б до скарбничок майже 55 мільйонів гривень. І це за найскромнішої ставки у три відсотки від оціночної вартості землі!

Але для того, щоб додаткове джерело надходжень до бюджету стало «повноводним», очільникам громад і самим треба попрацювати — організувати інвентаризацію земель, встановити їх власників, провести з ними перемовини. Хоча зусилля того варті, адже згадані 55 мільйонів гривень зайвими ніколи не будуть.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ. Голос УКРАЇНИ

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: