Великі заводи в Херсоні не платять за землю

Куди дивиться мер?

Логічне питання виникло в учасників прес-конференції у Кризовому медіа-центрі, яка була присвячена нормативно-грошовій оцінці землі. Як розповів під час заходу громадський активіст Володимир Молчанов, у Херсоні великі заводи не сплачують податок за землю, який мав би наповнювати міський бюджет. Мова, про суднобудівний завод ( Смарт Мерітайм Груп, пов’язаний з олігархом Вадимом Новінським), про напівпровідниковий завод, про так званий Електромаш (олігарх В ячеслав Горловський), про нафтозавод (який частково сплачує тільки за оренду землі). При цьому усі ці підприємства використовують просто колосальні ділянки, які щорічно могли б приносити до бюджету понад 150 мільйонів гривень земельних податків.

За усі роки своєї каденції мер Володимир Миколаєнко намагався стояти осторонь цього питання. Чи то боявся олігархів, чи то мав з гальмування питань якийсь корупційний зиск, — але херсонську землю під комунальними підприємствами він не інвентаризував та депутатів тримав подалі від цього вартісного питання. Завдяки такій бездіяльності мера, правління деяких заводів навіть змогло продати кілька ділянок біля води під приватну забудову.

Така мерська бездіяльність просто злочинна: знати, що Херсон міг би отримати на розвиток мільйони, і тримати руки за спиною — то ворожа позиція до громади міста.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: