Які чинники впливають на кредитоспроможність?

Кредитоспроможність і розмір доходу

Рівень доходу, який впливає на ваш банківський рахунок щомісяця, має ключове значення для вашої остаточної кредитоспроможності. Дохід розраховується не тільки по одному джерелу. Банки звертають увагу на:

  • трудовий договір;
  • цивільно-правові договори — на виконання конкретних робіт або замовлень;
  • контракти, призначення та службові відносини;
  • пенсія по старості та інвалідності;
  • власна комерційна діяльність;
  • приватна оренда та ін.

Крім того, кредитоспроможність враховується для всіх осіб, а не тільки для одного клієнта. Таким чином, якщо є два або більше позичальника, їх доходи складаються.

Банки перевіряють регулярність надходжень на банківський рахунок клієнта за останні кілька місяців або навіть за останній рік. Для формування хороших здібностей важливий розмір заробітку і як часто здобувач отримує дохід.

Кредитоспроможність і тип зайнятості

По-перше, банки очікують, що джерело доходу позичальника буде постійним і надійним. Не дивно, що при розрахунку дієздатності перевага віддається заробітку за трудовим договором на невизначений термін. Такі доходи статистично більш стабільні, ніж доходи, отримані, наприклад, на підставі цивільно-правових договорів або від недавнього ведення бізнесу. Однак власний бізнес позичальника може бути відповідним джерелом доходу для банку для нарощування потужностей, якщо він працює протягом багатьох років і регулярно генерує дохід в аналогічній сумі.

Кредитоспроможність і кредитна історія

На підставі рекомендацій, банківські установи при перевірці заявок клієнтів зобов’язані контролювати кредитну історію.

Хороша історія, яка доводить, що клієнт чесно виконує свої поточні зобов’язання, наприклад, кредити та позики, позитивно впливає на можливості. У свою чергу, взяті та невиплачені позики, створюючи погану історію, можуть знизити ваші можливості. Ви не будете для банку надійним позичальником, навіть якщо ваш поточний дохід дуже високий.

Історія може бути хорошою, поганою або нейтральною. Кредитна спілка https://zaraz.org.ua/uk/ високо цінує клієнтів, які брали деякі позики в минулому і виплатили їх вчасно, оскільки на цій підставі вони можуть припустити, що, те ж саме буде і з подальшим взятим на себе зобов’язанням.

Кредитоспроможність і кількість утриманців у родині

Як кількість людей в сім’ї співвідноситься з кредитоспроможністю, розрахованої банком? Виявляється, у них багато спільного. Все тому, що потужність включає також кількість утриманців позичальника, а також загальну суму щомісячних витрат, які він несе у зв’язку з цим. Тому на питання про те, як дитина впливає на здібності, потрібно відповісти, що це знижує здатність клієнта виплатити борг. Банки завжди повинні створювати певну суму коштів, що віднімаються з пулу доходів позичальника, яка повинна залишатися для нього самого і його сім’ї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: