Міністерство розвитку економіки має намір 2021 року зареєструвати 10 нових географічних брендів, серед яких буде карпатський мед та херсонські кавуни. Нині вже запатентовані мелітопольські черешні та гуцульська овеча бриндзя. «Слово і діло» пропонує подивитись, які географічні зазначення уже погодили.
Якщо є відомий на весь світ французький бренд – коньяк, який прив’язаний передусім до місцевості, де його виробляють, то чому не може бути закарпатського вина? Українські виробники вже не пишуть на етикетках «коньяк», а вказують, що виробляють бренді, бо таку вимогу містить угода про асоціацію з ЄС.
Шампанське, фета, горгонзола та інші відомі бренди також є захищеними географічними зазначеннями. Йдеться про назву, яку використовують для захисту товару, до того ж якість, репутація, традиції або інші властивості продукту зумовлені географічним місцем його походження. Слід також дотримуватися умови, що хоча б один з етапів виробництва має здійснюватися на цій території.
Україна має відмовитися від використання захищених географічних зазначень для продуктів вітчизняного виробництва до 2026 року, а також унормувати свої і розвивати національні та регіональні бренди.