Як саме розпочнеться навчальний процес у Херсоні

Міністерство охорони здоров’я України видало постанову, в якій дало рекомендації щодо організації освітнього процесу в школах з 1 вересня. Як організують навчальний рік і що не врахували в постанові, дослідило видання Кавун city.

Які вимоги до освітнього процесу

Отже, з 01 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах. При цьому, під час занять маски можна буде не використовувати. Але під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим. Педагоги мають опитувати учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі. Якщо у когось із учнів виявлять ознаки гострих респіраторних захворювань, то направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Тимчасові рекомендації діють для закладів позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,20 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим.

Закладам також рекомендували адаптувати освітній процес. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях.

У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

🟢місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;
🟢збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;
🟢підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;
🟢плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;
🟢обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;
🟢розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;
🟢провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;
🟢очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Як організують харчування в школах

Рекомендації також встановлюють особливості організації харчування. Так, у період карантину не дозволяється харчування за типом «шведського столу» та з самообслуговуванням. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більше 4-х осіб.

Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.

Керівники закладів також мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо того, як запобігти зараженню та поширенню коронавірусу, як реагувати на симптоми COVID-19, як правильно використовувати і утилізовувати маски/респіратори, рукавички. Крім того, закладам рекомендували розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19 у закладі.

Також встановили рекомендації щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміні. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

 

Не все важливе передбачили у постанові

Наші читачі звернулись до нас із проханням з’ясувати, чому не передбачили відстань між учнями та партами у класах, адже у їдальнях передбачена, а у класах — ні.

«Виходить так, що під час уроку учні можуть сидіти без дотримання дистанції та без масок, — розповідає одна з мам школярів. — Це явне порушення, адже одне з основних правил запобігання розповсюдженню інфекцій — це відстань. Тобто дитина щогодини може наражатись на небезпеку зараження».

Батьки звернулись із цим питанням до Херсонської обласної державної адміністрації, де їм повідомили, що у відповідній постанові така відстань не передбачена, а на сайті МОЗ під час спілкуванні в чаті вони отримали відповідь, що «карантинні обмеження у країні ініціює МОЗ України, а саме головний державний санітарний лікар України, на місцевому рівні такі рішення приймає штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID –19 у Херсонській області».

Ми поцікавились думки щодо цього питання у Юрія Ромаскевича — начальника Херсонського обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації.

Юрій РомаскевичЮрій Ромаскевич

«Так, ми добре знаємо цю проблему і плануємо засідання штабу на наступному тижні, де розглянемо це питання. Упевнений, що внесемо відповідні рекомендації, адже відстань має бути між учнями протягом всього навчального процесу. Також ми пропонували низку інших обмежень та рекомендацій, які не потрапили до постанови.

Наприклад, скасування так званої кабінетної системи навчання учнів середньої та старшої школи, коли учні переходять з одного кабінету до іншого. Ми вважаємо, що на час карантину це додаткова небезпека — учням краще знаходитись постійно в одному приміщенні, яке провітрюють та прибирають.

Також розглянемо можливість початку уроків в різних класах в різний час. Наприклад, у першачків — з 8.00, а у третіх класів — з 8.10. Це лише приклад. Йдеться про те, аби діти менше перетинались на перервах, а коло їхнього спілкування було контрольованим».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: