«Зараз хворі набагато важчі, ніж були торік»- лікар про ситуацію з COVID-19 на Херсонщині

За минулий тиждень на Херсонщині виявили близько 4 500 тисяч людей інфікованих коронавірусом. За даними Херсонської облдержадміністрації 19 жовтня область побила рекорд з початку пандемії — 945 хворих за добу. Що відбувається наразі в херсонських лікарнях в ефірі Українського радіо. Херсон розповів завідувач другого відділення Херсонської обласної інфекційної лікарні Сергій Панкратов.

«На жаль ситуація, яка наразі склалася в Херсонській області нагадує ситуацію, яка була торік в Італії. Коли суцільний потік хворих, місць для госпіталізації немає», — каже лікар.

За його словами, на даний час в Херсонській області відкриті майже всі стаціонари для госпіталізації коронавірусних хворих. У Херсоні тільки лікарня ім.Лучанського працює як лікарня, приймає ургентних хворих, які не хворіють на коронавірус.

«Але і звідти 5-10 хворих, у яких виявляють коронавірус переводять або в інфекційну лікарню, або в лікарню ім. Тропіних. Ситуація загострюється тим, що кількість захворілих за добу близько 800. Змінився вірус, змінилася клініка. Зараз хворі набагато важчі ніж ті, що були торік», — розповів Сергій Панкратов.

Із зростанням кількості хворих значно зросли й витрати кисню. В інфекційній лікарні минулого року встановили кисневі колони місткістю по 22 тонни. Централізована подача кисню тут забезпечена.

«Витрати дуже великі. Якщо у нас 140 хворих, з них 120-130 на кисні, то витрати за добу близько 2,5 тонн. Цей запас лише на 10 днів. Отримуємо його з Дніпропетровської області, а вона теж тепер в «червоній» зоні і потреба в кисні зросла», — каже лікар.

Найважче зараз лікарям, медичному персоналу, розповідає інфекціоніст. В критичних ситуаціях, за його словами, розгортають мобільні госпіталі. Але наразі працювати в них нікому.

«Ми, наприклад, в нашій лікарні ледь справляємося. Якщо хтось вийде із стою, то одразу такий пробіл, який не можна компенсувати. Звідки візьмуть 4 бригади для шпиталю я не знаю. Там будуть вже лікарі всіх спеціальностей, які пройдуть короткий курс навчання. Розгортання шпиталю планується в районі Каховки», — розповів Сергій Панкратов.

На думку лікаря, такої б ситуація на Херсонщині могло б і не виникнути, аби люди відповідальніше ставилися до вакцинації.

«На 15 жовтня Херсонська область єдина по всій Україні виконала план з вакцинації. Саме ця «червона» зона заставила молодь йти вакцинуватися. Бо без сертифіката на роботу не потрапиш, за кордон не поїдеш і в магазин не сходиш. Тим, кому за медичними показниками — люди старші 60 років, які схильні до захворювань, які входять в групу ризику вакцинуватися так і не йдуть, максимум одна третина», — каже інфекціоніст.

Наталя Шклярук. Суспільне.Херсон

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: