Земельна корупція довкола парку «Дубки» у Херсоні

Всупереч законодавству та здоровому глузду херсонська міська влада має намір поновити товариству з обмеженою відповідальністю торгово-сервісний центр (ТОВ) «ГАЗ АВТО» договір оренди земельних ділянок, без відповідного дотримання порядку проведення земельного аукціону.  Мова йде про поновлення прав оренди на ділянці загальною площею 2,4800 га, по Миколаївському шосе, 4 км, відомій всім як парк «Дубки».

Заявлена для відведення в оренду земельна ділянка є не лише вільною від забудови, що забороняє її надання поза конкурсних засад, але й відноситься до земель загального користування як землі рекреації – багато років ця територія рахується серед парків міста Херсона.

Цікавим є факт, що колишнім співзасновником торгово-сервісного центру (ТОВ) «ГАЗ АВТО» є відомий екс-депутат Валерій Боржков, власник Тойота Центр Херсон «Авто-Плаза».Теперішній засновник (ТОВ) «ГАЗ АВТО» Панасюк  Олексій Миколайович разом з цим же депутатом Боржковим Валерієм є співзасновником ряду інших фірм. При цьому на сесію питання оренди землі для (ТОВ) «ГАЗ АВТО» буде виносити мер Ігор Колихаєв, який полюбляє пересуватися на автомобілях Тойота.

З приводу унеможливлення корупції протиправного надання землі «Народний контроль» звернувся особисто до мера Колихаєва.  Питання лише в тому чому саме громадськість має контролювати, відстежувати та запобігати цій корупції? Де робота юридичного відділу та департаменту земельних відносин Херсонської міської ради, які не можуть або мабуть не хочуть запобігати цьому.

Це все приклад грубого ігнорування інтересів територіальної громади з огляду на її використання як паркової зони, а також при порушенні Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», що в цілому дає сумніви в упередженості і переконує в існуючій «зацікавленості» в такому відведенні певних посадових осіб виконавчих органів Херсонської міської ради.

Існує ряд причин через які обрана земельна ділянка не може бути надана в оренду цьому підприємству.

Цікавою є справа  №923/18/22 Господарського суду Херсонської області стосовно даного підприємства. Є припущення, що проект виноситься виключно із фіктивною метою, а саме задля уникнення негативних наслідків судової справи №923/18/22, котра, можливо, призведе до визнання орендних відносин незаконними  і скасує реєстрацію речового права на землю, яке існує всупереч інтересам територіальної громади.

Хочемо також нагадати, що Стаття 19 Конституції України говорить, що органи місцевого самоврядування, посадові особи зобов’язані діяти виключно у спосіб передбачений законом. Проте, Херсонських чиновників це не зупиняє і вони впевнено, крок за кроком, роблять все можливе аби порушувати закон, зокрема Земельний кодекс України.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Комментариев: 1
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: